چک کردن دریافت فوتبال استقلال مهدی رحمتی

چک کردن: دریافت فوتبال استقلال مهدی رحمتی تراکتورسازی استقلال تهران استقلال مهدی رحمتی

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی دماسنج بازار سرمایه در آستانه کانال ۸۴ هزار واحدی

در دومین روز معاملات بورس پایتخت کشور عزیزمان ایران در این هفته شاخص کل توانست تا آستانه کانال ۸۴ هزار واحدی اوج رود. در این روز پالایشی‌ها بیشترین سهم کاهنده ر

دماسنج بازار سرمایه در آستانه کانال ۸۴ هزار واحدی

دماسنج بازار سرمایه در آستانه کانال ۸۴ هزار واحدی

عبارات مهم : ایران

در دومین روز معاملات بورس پایتخت کشور عزیزمان ایران در این هفته شاخص کل توانست تا آستانه کانال ۸۴ هزار واحدی اوج رود. در این روز پالایشی ها بیشترین سهم کاهنده را روی دماسنج بازار سرمایه داشتند.

به گزارش ایسنا، امروز یکشنبه شاخص کل بازده نقدی و قیمتی بورس اوراق بهادار پایتخت کشور عزیزمان ایران ۲۳۳.۳۹ رشد کرد و تا رقم ۸۳ هزار و ۹۱۶ واحدی اوج رفت. همچنین شاخص کل هم وزن با رشد ۶۷.۴ واحدی به رقم ۱۷ هزار و ۶۵۶ واحدی رسید. شاخص آزاد شناور نیز با ۲۱۸ واحد زیاد کردن تا رقم ۹۱ هزار و ۴۴۳ واحدی اوج رفت و شاخص بازار اول و دوم هر یک به ترتیب ۱۱۰ و ۷۹۴ واحد رشد کردند.

دماسنج بازار سرمایه در آستانه کانال ۸۴ هزار واحدی

شرکت ارتباطات سیار ایران، کشتیرانی جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران و فولاد مبارکه اصفهان هر یک به ترتیب ۷۵، ۴۰ و ۲۸ واحد به روند افزایشی دماسنج بازار سرمایه کمک کردند، ولی در برابر پالایش نفت تهران، ساده پرداخت پرشین و سایپا به ترتیب با ۲۲، ۱۷ و ۱۰ واحد تاثیر کاهنده روند کاهشی شاخص را تقویت کردند.

امروز در گروه فرآورده های نفتی، کک و سوخت هسته ای شاهد افت یک دست قیمت های نهایی بودیم. در این گروه ۲۰ میلیون سهم به ارزش بیش از هفت میلیارد تومان طی ۲۷۶۵ نوبت مورد معامله قرار گرفتند. در گروه ماشین ۱۰۱ میلیون سهم به ارزش بیش از ۱۲ میلیارد تومان مورد معامله قرار گرفت. در این گروه سهم هایی که حجم بالایی در معامله را داشتند، عمدتا شاهد افت قیمت نهایی بودند، ولی در برابر نمادهایی هم وجود داشتند که زیاد کردن قیمت را تجربه کردند.

در دومین روز معاملات بورس پایتخت کشور عزیزمان ایران در این هفته شاخص کل توانست تا آستانه کانال ۸۴ هزار واحدی اوج رود. در این روز پالایشی‌ها بیشترین سهم کاهنده ر

در گروه قند و شکر نیز امروز علی رغم رشد پنج سهم در قیمت نهایی مابقی شاهد افت قیمت بودند. دراین گروه سه میلیون سهم به ارزش حدود دو میلیارد تومان در ۹۹۱ نوبت مورد معامله قرار گرفتند. ارزش معاملات بورس پایتخت کشور عزیزمان ایران امروز به رقم ۳۷۴ میلیارد تومان رسید و حجم معاملات عدد یک میلیارد و ۶۳۵ میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله را تجربه کرد.

آیفکس نیز امروز با افت ۲.۱ واحدی مواجه شد و به رقم ۹۴۹.۲ رسید. ارزش معاملات فرابورس پایتخت کشور عزیزمان ایران رقم ۲۶۵ میلیارد تومان سهم و اوراق مالی را تجربه کرد و حجم معاملات شاهد ۱۵۸ میلیون تومان سهم و اوراق مالی رسید. در معاملات فرابورس تهران، پتروشیمی زاگرس، پالایش نفت شیراز و پالایش نفت لاوان زیاد تاثیر کاهنده را روی آیفکس داشتند. در طرف برابر پتروشیمی مارون، هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه و قاسم کشور عزیزمان ایران تلاش کردند آیفکس را به سمت اوج هدایت کنند.

واژه های کلیدی: ایران | بازار | میلیون | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog